Adres Tespiti

Real Dedektiflik Bürosu, hukuki dayanağı olması ön şartı ile size adres tespiti hizmeti de vermektedir.
Ticari, hukuki veya medeni bağınızın olması şartı ile edinmek arzu ettiğiniz kayıp adres bilgisini bulur, belgelendirir ve hukuki süreçte kullanmanızı sağlar.

Adres Tespiti Araştırması Hangi Durumlarda Yapılır?

Boşanma, velayet, nafaka ve tazminat davalarında davalı, davacı, tanık ve diğer tarafların, mahkeme ya da icra dairelerinde alacaklı tarafından aleyhinde alacak davası açılmış, aranılan borçlu ya da dolandırıcıların, aile bağı olan kişilerin bulunması amacı ile adres tespiti dedektif hizmeti sunulmaktadır.

Başvuru esnasında yukarıda belirtilen durumun belgelenmesi şarttır. Örneğin Alacaklı iseniz icra dosyası açılmış olma koşulu aranır.

Kimi zaman eski bir dostu, bazen alacağınıza ulaşmak için borçluyu, kimi zaman izini kaybettirmiş bir aile bireyini veya iletişimi kaybettiğiniz sevdiğinizi yanızda çok önemli etkiye sahip olabilecek bir tanığı bulmak imkansız gibi hissettirmiş olabilir. Bu gibi durumlarda insanların aradıklarına erişebilmelerini sağlamak amacıyla sunmuş olduğumuz adres tespiti hizmeti hem yurt içerisinde hem de yurt dışında olan insanların konumlarını tespit etmekte tercih edilir.

Adres Tespiti Hizmetinden Kimler Faydalanmaktadır?

  • İzini kaybettiği bir aile bireyine ulaşmak isteyenler,
  • Eski bir dostu veya sevdiğini bulmak arzusunda olanlar,
  • Ödemesini yapmaktan kaçınan bir borçluyu bulmak isteyenler,
  • Hukuk ya da ceza davalarında tanık olarak kendilerine yardımcı olabilecek ancak adresi bilinmeyen birine ulaşmak isteyenler,
  • Ticari faaliyet göstermekte olan firmaların iş yapmak amacıyla ihtiyaç duyduğu durumlarda adres tespiti hizmetinden faydalanmaları mümkündür.

Bu durumlarda özel dedektiflik firmamızdan uzman yardım alarak aradığınız sonuca ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Adres Tespiti Hizmeti Nasıl Yapılır?

Ulaşılmak istenilen kişinin adresinin tespit edilebilmesi için evvela hizmeti talep eden tarafından eldeki veriler sağlanmalıdır. Kişinin adı, önceki konumları, ailesi, tanıdıkları, çevresi, telefon numarası, daha önce değişik bir yerde karşılaşılmış ise bu noktalar hakkında sağlanan bilgiler araştırmacılarımızın daha kısa bir süre içinde sonuca ulaşmasını sağlayacaktır.

Adres tespiti hizmetini yerine getirilirken işinin ehli, uzman elemanlarımız görev alırlar. Sürecin daha sağlıklı bir biçimde işleyebilmesi için çoğunlukla tespit yapılan kişinin durumdan haberdar olmaması gerekir. Bu sebeple mahremiyeti en iyi derecede sağlayacak teknik araçlar kullanılmalıdır.

Birçok adres tespiti işlemi teknolojinin sağlamış olduğu imkanlardan yararlanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde hem akıllı telefonlar hem de bilgisayarlar konum bilgisini paylaşabilmektedir. Ancak bazı durumlarda adresin yerinde kontrol edilerek neticeden emin olması mecburiyeti da bulunmaktadır. Bu gibi çalışmalar da hem ekstra zamana hem de ek maliyetlerin doğmasına neden olabilir.

Adres tespiti hizmetinde hemde kişinin sahibi olduğu gayrimenkullerin adreslerinin tespit edilebilmesi de mümkündür. Bu sayede söz gelimi ulaşılan borçlunun ödemesini yapıp yapamayacağı da anlaşılmış olacaktır.

Adres tespiti çalışması fiziki takip, iz sürme ve sanal takip aşamalarını içerir. Bu süreç hukuk hükümlerine uygun olacak biçimde gerçekleştirilmelidir. Kanunlar ile korunan haklara müdahale edecek yöntemlerin özel dedektiflik hizmetlerinde sağlanması suç oluşturur.

IP Adresi Üzerinden Adres Tespiti Yapılması

İnternet üzerinden yapılan işlemlerde her cihazın kimlik numarası gibi düşünülebilecek bir ip adresi bulunur. Bu sayede cihazın tanınması sağlanmış olur. Bir internet sitesine girdiğinizde bu adres o sitenin kayıtlarına işlenir. Bu ip adresi bilindiğinde o adresin sahibi bilgisayarın konumunun tespit edilmesi de olanaklı hale gelir.

İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olan işlemlerde yaşanabilecek olumsuz durumlarda karşınızdaki kişinin kim olduğunu bilebilmek mümkün olmayabilir çünkü insanlar sahte isimler veya kullanıcı adlarının arkasına sığınmayı tercih etmektedir. Bu koşullarda kişinin kendi başına karşısındakinin kim olduğunu bulabilmesi mümkün olmaz. Ancak bu alanda bilgili ve teknik özelliklerinde bilgisayar yazılımlarına sahip olan özel dedektiflik büromuz ip adresi üzerinden adres tespitini başarıyla yerine getirebilmektedir.