Dedektif olmak bazı niteliklere sahip olmayı ve yasalarca istenenleri yerine getirmeyi gerektirir. Özel dedektif, üstlendiği araştırmayı gizlilik içinde başarı ile yerine getirmelidir. Dedektif olmak için gereken özelliklere sahip olmak, başarılı bir şekilde mesleği sürdürebilmek için önemlidir.

Dedektiflik yapmak için gerekenler mesleğe adım atılabilmesi için kanunlarca belirlenmiş bir dizi yasal zorunluluklardan oluşur. Dedektif olmak için kanuni zorunluluklar yanında, sahip olunması gerekli meziyetler de bulunur. Mesleğin layıkıyla yerine getirilebilmesi için bazı kişisel özellikler, özel dedektiflerde aranır. Dedektif olmak için gerekenler hakkında bilgi yer alan yazımızda, meslek hakkında merak ettiğiniz her bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Dedektif Polis Var Mı?

Türkiye’de polis dedektif unvanında kamu çalışanı bulunmamaktadır. Ülkemizde polis, asker ve istihbarat görevlileri gibi kolluk kuvvetleri; suçla mücadele için hizmet verir. Dedektif olmak isteyenler için ülkemizde özel dedektiflik mesleği uygundur.

Dedektif Olmak İçin Ne Gerekir?

Dedektif olmak için istenen şartlar şu şekildedir:

  • C. vatandaşı olmak
  • Temiz bir adli sicile sahip olmak
  • En az lisans mezunu olmak
  • Özel dedektif sertifikası almak
resmi-dedektif

Gizlilik Garantisi

Müşterilerimizin gizliliği bizim için olmazsa olmazdır ve başlamadan önce gizlilik sözleşmesi ile tüm haklarınızı güvence altına alırız.

Kaliteli Hizmet

Alanında uzman ve etkin kadromuz ile talepleriniz doğrultusunda etkin ve hızlı çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız

Uygun Fiyatlar

Hizmetlerimizi size ulaştırırken kaliteden ödün vermeden hak ettiğimiz fiyatları talep ediyor sizin bütçenizide önemsiyoruz.

Dedektiflik Sertifikası Nasıl Alınır?

Dedektiflik lisansı ülkemizde açılan dedektif kursları ile verilir. Kursa katılım sağlayan adaylar, iki aşamaları süreci tamamlayarak özel dedektif olabilirler. Kursun başarı ile tamamlanması ve staj zorunluluğunun yerine getirilmesi ile birlikte dedektiflik sertifikası alınabilmektedir.

Dedektif Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Dedektiflik için gerekli özellikler meslekte başarılı olmanın anahtarını elinde tutar. Dedektif olmak için gerekenler kişide bulunması gerekli nitelikler yönünden şu şekilde değerlendirilir:

  • Sorumluluk sahibi olmak
  • Yasaları, insanları ve coğrafyayı iyi tanımak
  • Teknolojiyi kullanabilmek
  • Güçlü iletişim becerilerine sahip olmak
  • Verilen talimatları uygulayabilmek
  • Raporlama yapabilmek

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Dedektiflik konusunda desteğe mi ihtiyacınız var. Bizi arayın, bize yazın yada ofisimizi ziyarete gelin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

İLETİŞİM FORMU