Dedektiflik bölümleri günümüzde maalesef bulunmamaktadır. Yurt dışında üniversitelerin dedektiflik için açılmış bölümleri vardır. Bu bölümlerden mezun olan bireyler polis dedektif olarak adlandırılır ve adlı vakalarda görev alır. Ancak ülkemizde yalnızca dedektif kursları ile özel dedektif olunabilmektedir. Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda Kocaeli Üniversitesi ve Uludağ üniversitesi dedektif bölümü derslerine yer vermiş olsa da çok geçmeden bu uygulama sonlandırılmıştır.

Dedektif Olmak İçin Kaç Yıl Okunmalı?

Dedektif olmak için 4 yıllık lisans bölümlerinin okunması gerekmektedir. Dedektif kursları kayıtlarını lisans öğretimini tamamlamış bireylere açmaktadır. Bireyler kendilerine ve dedektif mesleğine en uygun bölümü seçerek eğitimlerini aldıklarında bu kurslara başvuru yapabilirler.

dedektif-egitimi

Gizlilik Garantisi

Müşterilerimizin gizliliği bizim için olmazsa olmazdır ve başlamadan önce gizlilik sözleşmesi ile tüm haklarınızı güvence altına alırız.

Kaliteli Hizmet

Alanında uzman ve etkin kadromuz ile talepleriniz doğrultusunda etkin ve hızlı çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız

Uygun Fiyatlar

Hizmetlerimizi size ulaştırırken kaliteden ödün vermeden hak ettiğimiz fiyatları talep ediyor sizin bütçenizide önemsiyoruz.

Dedektif Nasıl Olunur?

Dedektif olmak isteyenlerin yapması gereken ilk adım lisans eğitimlerini tamamlamalarıdır. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan bireyler dedektif kurslarına başvuru yaparak dedektifliğe ilk adımlarını atarlar. Dedektiflik kursları uzman eğitmenler tarafından kişilere özel dedektifliğin ayrıntılarının öğretildiği kurumlardır. Dedektif kurslarında kişi en iyi şekilde eğitilerek sınava tabii tutulmaktadır. Sınavdan başarılı olunması halinde dedektif kursları tarafından anlaşmalı olan özel dedektiflerin yanında staja başlarlar. Kişinin gelişimine göre değişen staj süresi sona erdiğinde bireylere özel dedektiflik sertifikası verilmektedir. Artık özel dedektif sayılan bireyler bu sertifika ile kendi firmalarını kurarak hizmet vermeye başlarlar.

Dedektif Ne Kadar Maaş Alır?

Dedektiflerin ne kadar maaş aldığı merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özel dedektiflerin gelir düzeylerini büronun bulunduğu konum, güvenilirlik, hizmet kalitesi ve kişinin kendini ne kadar geliştirdiği ile ilgili olarak değişmektedir. Mesleğe yeni adım atmış bireyler 4.500 TL ile 7.000 TL arasında değişen başlangıç maaşları bulunmaktadır. Bu gelir düzeyi özel dedektiflerin mesleğine olan ilgisi ile zamanla iki-üç katına ulaşabilmektedir.

Dedektiflik Bölümü Olan Üniversiteler

Dedektiflik bölümü olan üniversiteler günümüzde Türkiye’de bulunmamaktadır. 2011-2013 yıllarında Kocaeli Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi Özel Güvenlik programı adı altında Özel dedektiflik Metotları derslerine yer vermiştir. Kocaeli Üniversitesinde bu uygulama 2018 yılına kadar devam etmiş olup özel dedektifliğin kurslar tarafından verilmesine karar verildiğinde dedektiflik bölümü üniversitelerden tamamen kaldırılmıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Dedektiflik konusunda desteğe mi ihtiyacınız var. Bizi arayın, bize yazın yada ofisimizi ziyarete gelin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

İLETİŞİM FORMU