Dedektif sertifika programları gizemli dedektiflik dünyasına giriş yapmak için gerekli eğitimin alındığını gösterir. Ülkemizde resmi dedektif unvanı ile çalışan kolluk kuvvetlerine bağlı bir birim olmaması, bu mesleğin özel sektörce yürütülmesine yol açmaktadır. Ülkemizde dedektiflik mesleği vardır ve özel dedektifler bu mesleği yürütür. Özel dedektif olmak için düzenlenen dedektiflik sertifika programları aracılığı ile gerekli sertifikanın alınması gereklidir.

Dedektiflik Sertifikası Nasıl Alınır?

Dedektif lisansı almak için açılan kurslara katılarak kursu başarı ile tamamlamak gereklidir. Kursun tamamlanmasını takiben zorunlu staj uygulaması başlamakta olup, stajını da tamamlayan adaylar özel dedektiflik sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

Özel dedektiflik sertifikası, mesleğe atılım gösterildiği gösterir. Bu sertifika ile mesleğe adım atmak içinse sertifika sahipleri hizmet veren dedektiflik bürolarında işe girebilirler. Ayrıca birey, dedektiflik bürosu açma şartlarını sağlarsa kendi ofisini kurarak müşterilerine hizmet verebilir.

dedektiflik-lisansi

Gizlilik Garantisi

Müşterilerimizin gizliliği bizim için olmazsa olmazdır ve başlamadan önce gizlilik sözleşmesi ile tüm haklarınızı güvence altına alırız.

Kaliteli Hizmet

Alanında uzman ve etkin kadromuz ile talepleriniz doğrultusunda etkin ve hızlı çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız

Uygun Fiyatlar

Hizmetlerimizi size ulaştırırken kaliteden ödün vermeden hak ettiğimiz fiyatları talep ediyor sizin bütçenizide önemsiyoruz.

Dedektiflik Kursu Var Mı?

Dedektif kursları vardır. Ülkemizde dedektif olmak için okunması gereken bir bölüm bulunmamaktadır. Ülkemizde en az lisans mezunu olma şartını taşıyan adaylar, açılan dedektiflik kursu vasıtası ile edinmek istediği mesleği yapabileceğini gösteren sertifikayı alabilir. Sertifika alınmasını takiben özel dedektif ofislerinde mesaiye başlanarak takip, araştırma, yer tespit, vb. özel dedektiflik hizmetleri yürütülebilir.

Resmi Dedektiflik Sertifikası Nasıl Alınır?

Resmi dedektif sertifikası ülkemizde alınamamaktadır. Çünkü ülkemizde gerek kolluk kuvvetleri gerek istihbarat birimleri içerisinde dedektif kadrosu bulunmamaktadır. Ülkemizde polis dedektif görev almadığı için resmi dedektiflik sertifikası almaya yönelik bir eğitim de bulunmamaktadır.

Özel Dedektif Nasıl Olunur?

Dedektif olmak için açılan kurslara katılarak sertifika alınması gereklidir. Özel dedektif lisansı alarak mesleğe adım atmak isteyenlerin şu şartları sağlaması aranmaktadır:

  • En az lisans mezunu olmak,
  • Herhangi bir sabıka kaydına sahip olmamak,
  • Mesleği yürütebilecek analitik becerilere sahip olmak,
  • Teknolojik ekipmanları kullanabilmek.

Özel Dedektif Maaşları

Özel dedektif aylıkları 6.000 liradan başlar. Özel dedektifin tecrübesi arttıkça aldığı ücret de artış kaydeder. Tecrübeli bir özel dedektif, ayda 15 bin lira ile 20 bin lira arasında gelir elde edebilir. Eğer dedektiflik sertifika programları sonrası alınan sertifika ile ofis açılırsa, aylık kazanç müşteri sayısına bağlı olarak daha yüksek meblağlarda gerçekleşebilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Dedektiflik konusunda desteğe mi ihtiyacınız var. Bizi arayın, bize yazın yada ofisimizi ziyarete gelin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

İLETİŞİM FORMU