Dijital dedektifler saldırı ve hack girişimi nedeniyle silinen veya zarar gören verileri kurtaran profesyonellerdir. Dijital dedektif saldırı esnasında hedef alınan verileri tespit ederek kurtarmanın yanında saldırıyı gerçekleştiren siber suçlu ya da suçluları tespit eder. Gerekli kanıtları toplar ve yetkili mercilere teslim edilecek biçimde toparlar. Veri hırsızlığının giderek arttığı günümüzde deneyimli dijital dedektifler ile çalışarak siz de en hassas verilerinizin kötü ellere geçmesini önleyebilirsiniz.

Dijital Dedektif Nasıl Olunur?

Dijital dedektiflik yapmak için yabancı dil bilmek ve bilgisayar bilimlerinde uzman olmak gereklidir. İngilizce bu mesleğin zorunlu dili olarak öne çıkar. Ayrıca Xplico, FTK Imager, vb. adli dijital araçlarda dedektifin tecrübe sahibi olması önemlidir. Windows ile birlikte Linux, vb. işletim sistemlerine dedektifin hakim olması gerekirken yazılım, kodlama ve güvenlik alanında yetkinlik de bu meslekte başarılı olmanın ön koşullarıdır.

Dijital dedektifler A’dan Z’ye bilgisayar ve güvenlik yazılımları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmalıdır. En hassas verileri emanet edeceğiniz bu profesyonellerin yetkinliğinden emin olmanız önemlidir. Real Dedektif, dijital dedektiflik alanında uzman kadrosu ile sizin yanınızda! Kurumsal dedektiflik ihtiyaçlarınızda 7/24 ulaşabileceğiniz ofisimizi hemen arayarak dijital dedektif hizmeti alabilirsiniz.

dijital-dedektiflik-sartlari

Gizlilik Garantisi

Müşterilerimizin gizliliği bizim için olmazsa olmazdır ve başlamadan önce gizlilik sözleşmesi ile tüm haklarınızı güvence altına alırız.

Kaliteli Hizmet

Alanında uzman ve etkin kadromuz ile talepleriniz doğrultusunda etkin ve hızlı çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız

Uygun Fiyatlar

Hizmetlerimizi size ulaştırırken kaliteden ödün vermeden hak ettiğimiz fiyatları talep ediyor sizin bütçenizide önemsiyoruz.

Dijital Dedektif Maaşları

Dijital dedektiflerin aylıkları değişkendir. Ortalama 15 bin liradan başlayan maaşlardan söz etmek mümkündür. Dijital dedektifin istihdam edildiği şirkete bağlı olarak 20 bin liranın üzerinde maaş almasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Dijital Dedektif Ne İş Yapar?

Dijital dedektifin işi sistemlerinize gerçekleştirilen saldırılar sonrası hedef alınan verilerin hangileri olduğunun tespiti ve verilerin gördüğü hasarların onarımı olarak özetlenebilir. Dijital dedektifler işe başlarken ilk olarak saldırının hangi verileri hedef aldığının tespiti ile işe başlar.

Yapılan tespitle birlikte hasar gören veya silinen verilerin geri getirilmesi ile sürece devam eder. Bu işlemleri tamamlayan dijital dedektifler, olayın sorumlularını tespit ederek gerekli kanıtları derler ve raporlar. Size de raporları üst mercilere iletmek kalır. Bu profesyonel dedektiflik hizmetinden önleyici olarak da yararlanabilirsiniz. Dijital dedektif ve yaptığı işler hakkında detaylı bilgi almak ve deneyimli isimlerle çalışmak için hemen Real Dedektif ile irtibata geçerek kendinizi ve verilerinizi güvende tutmak için ilk adımı atabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Dedektiflik konusunda desteğe mi ihtiyacınız var. Bizi arayın, bize yazın yada ofisimizi ziyarete gelin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

İLETİŞİM FORMU