Kimler dedektif olmalı sorusu için verilebilecek birkaç yanıt bulunmaktadır. Dedektif olmak isteyen bireylerin çözüm odaklı olması, olaylar karşısında seri kanlı olması, hızlı düşünüp karar verme yetisine sahip olması gerekmektedir. Bunun yanında kişilerin kendilerini fiziksel olarak yeterli görmeleri ve dedektif kursunu başarı ile tamamlamaları kimler dedektif olabilir sorusunun cevaplarındandır. Türkiye’de dedektif olmak için aranan kesin şartlar bulunmamaktadır. Yalnızca lisans bölümlerinden mezun olmak dedektif kursuna başvurmak için gereklidir.

Dedektif Ne Yapar?

Dedektiflerin yaptıklarının en kısa özetlenmiş hali kişilere yardımcı olmaktır. Bireyler yaşamlarında olumsuz olan bazı durumlar ile karşılaşabilirler. Bu durumlardan kurtulmak için kendileri ne kadar uğraşırsa uğraşsın çözüm bulamayabilirler. İşte bu konularda kendilerine yardımcı olabilecek özel dedektiflere ihtiyaç duyarlar. Dedektifler kişiler ile özel olarak ilgilendikleri için hizmetlerini kategorilere ayırmışlardır. Bunlardan bazıları adres tespiti, evlilik öncesi araştırma, eş takibi, öğrenci araştırma, şirket araştırması, kayıp kişi araştırması, boşanma ve velayet davalarıdır. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere kişilere bu konularda ayrıntılı bir şekilde yardımcı olmak için özel dedektif firmaları oluşturulmuştur.

turkiye-de-ozel-dedektif

Gizlilik Garantisi

Müşterilerimizin gizliliği bizim için olmazsa olmazdır ve başlamadan önce gizlilik sözleşmesi ile tüm haklarınızı güvence altına alırız.

Kaliteli Hizmet

Alanında uzman ve etkin kadromuz ile talepleriniz doğrultusunda etkin ve hızlı çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız

Uygun Fiyatlar

Hizmetlerimizi size ulaştırırken kaliteden ödün vermeden hak ettiğimiz fiyatları talep ediyor sizin bütçenizide önemsiyoruz.

Dedektif Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Dedektif olmak için okunan bölümün Türkiye’de polis dedektif bulunmadığı için herhangi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Yurt dışında resmi dedektifler görev almadan önce üniversitede ilgili bölümü seçmeleri gerekir. Türkiye’de ise böyle bir durum söz konusu değildir. Kişiler kendilerine en uygun bölümü seçerek lisans mezunu olduktan sonra dedektif kurslarına başvuru yapabilirler. Ancak bireylerin dedektif olduktan sonra iletişim yetilerinin kuvvetli olması gerektiği için sosyoloji ya da psikoloji bölümlerinden mezun olmaları tavsiye edilmektedir.

Dedektif Maaşları

Dedektif gelirleri, dedektif firmalarının deneyimine, güvenilirliğine ve müşteriye olan sadakatine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yalnızca maaşını düşünerek kalitesiz hizmet veren firmalar sektörde ayakta kalamazlar. Mesleğini doğru bir şekilde yapan firmalarda çalışan özel dedektiflerin ortalama başlangıç maaşları 4.500- 7.000 TL arası değişmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda müşteriler ile güven bağı kurulduğunda kazançlar gözle görülür bir şekilde yükselir. Kimler dedektif olabilir sorusuna da müşterileri ile empati kurabilen ve sabırla mesleğini yapmaya devam edebilen bireyler şeklinde yanıt verilebilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Dedektiflik konusunda desteğe mi ihtiyacınız var. Bizi arayın, bize yazın yada ofisimizi ziyarete gelin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

İLETİŞİM FORMU