Patent Taklit Ürün Araştırma

Patent taklit ürün araştırma hizmeti ile sahte ve taklit ürünler en kısa sürede tespit edilmektedir. Sadece ürün veya hizmetleri değil sahtecilik fiilinin ardında yatan kişi ya da kişiler de Real Dedektif farkı ile ortaya çıkartılır. Bizi 7/24 arayarak patentli ürünleriniz hakkında ayrıntılı bilgi vermenin ardından marka patent takibi sürecine start verebilirsiniz.

Marka Patent Takibi Nedir?

Marka patent takibi, patenti belirli bir işletmeye ait olan ürün veya hizmetlerin haksız bir şekilde taklidinin çıkartılması suretiyle kazanç elde eden işletmelerin tespit edilmesi çalışmalarıdır. İşletmeler bu yöntem ile kullanım hakları sizde olan ürün veya hizmetlerden haksız kazanç elde etmenin yanında marka itibarınıza da ciddi zararlar verir. Kötü niyetli bu şahıs ya da işletmelerin tespiti için patent taklit ürün araştırma çalışmalarından yararlanılır.

Patent Taklit Ürün Araştırması Neden Yapılır?

Patent taklit ürünler ihlaldir. Bu ihlal ekonomik çıkarlarınıza zarar vermenin yanında taklit ürün piyasaya süren işletmelerin kötü niyetleri neticesinde itibarınızı da zedeler. Kısa ve orta vadede markanızın güvenilirliği sarsabilecek bu ihlalleri ortaya çıkarmak için patent taklit ürün araştırma yapılması gereklidir.

Patentli ürünlere ilişkin taklit ürünlerin piyasa sürülmesi, anayasal haklarınızın da ihlali anlamına gelir ve bu eylemler aynı zamanda suçtur. Bu süreçte gerek bir suçun ortaya çıkartılması, gerek en kısa sürede sahteciliğin tespit edilmesi marka itibarınızı, müşterilerin size duyduğu güveni ve markanızın ekonomik çıkarlarını riske atmama noktasında önemlidir. “Markamı kullanıyorlar mı?” sorusunun yanıtını en kısa sürede almak için Real Dedektif tecrübesi ile verilen patent taklit ürün araştırma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Patent Taklit Ürün Araştırması Nasıl Yapılır?

Sahte marka ve ürünlerin tespiti adına verilen patent taklit ürün araştırma hizmeti, tüketicileri ve marka sahiplerini korumak amacıyla verilmektedir. Bu süreçte özel dedektifler tüm imkanlarını kullanarak profesyonel araştırma yürütmektedirler. Dedektifin amacı, en hızlı sürede ihlalleri tespit etmek ve gerekli belgeleri toplayarak ihlalleri yapan şahıslara ulaşmaktır. Böylece müşterisinin prestijini koruyan dedektif, temin ettiği veriler ile markaların başlatacağı hukuki süreçte elini güçlendirir.

Real Dedektif tecrübesi ile yürüteceğiniz araştırma hizmetinde öncelikle, telif haklarınızı ve patenti size ait olan ürünleri tanımlamanız gereklidir. Bu tanımlama sonrasında harekete geçen profesyonel dedektiflerimiz, yürüttüğü araştırma ile önce ihlali, sonra ihlalin ardındaki gerçek kişi veya kişilere ulaşır. Bizimle çalışarak sadece ihlali değil ihlalin ardında bulunu kötü niyetli kişi ya da kişileri ortaya çıkartabilirsiniz.

Patent Taklit Ürün Araştırma İçin Dedektif Tutmak Yasal Mı?

Patent taklit ürün araştırma hizmeti yasaldır. Hizmet aldığınız dedektifin yasadışı yöntemlere başvurmaması ve kanunu çiğneyen faaliyetlerden uzak durması halinde herhangi bir yasal yaptırımla karşılaşmadan hak ihlallerini ortaya çıkartabilirsiniz. Marka patent takibi için dedektif seçerken titiz davranılması ve tüm hukuki kuralları bilen ve bu çerçeveden ayrılmayan firmalara yönelim gösterilmesi gereklidir. Bu noktada Real Dedektiflik Bürosu, yapılacak en doğru seçimdir.

Patent Taklit Ürün Araştırmasında Dedektif Tutanların Yorumları

Taklit ürün araştırmalarında dedektif tutanların yorumları, alınacak hizmet için doğru ismin Real Dedektiflik olduğuna işaret etmektedir. Tüm müşterilerimizin olumlu referans verdiği patent taklit ürün araştırma hizmeti ile sadece ihlalleri değil ihlaller nedeniyle zarar gören ekonomik çıkarlarınızın telafisi için de güvenilir verilere sahip olabilirsiniz.